שיפוצים ואיטום גגות

כל מה שצריך לדעת על שיפוצים ואיטום גגות

אולי רבים מכם לא לקחו את זה בחשבון, אבל על הגג שלנו יש חיפוי מיוחד, העשוי חומרים בטיחותיים, ששומר עליו מקריסה, נזק וכל מפגע אחר. אם כן, לא משנה באיזה מבנה מדובר, ישנה חשיבות מאד גדולה לחיפוי ואיטום גגות באופן מקצועי ובטיחותי, בהתאם לחוק.

אז איך נוודא באופן מלא שהחיפוי הקיים תקין ואיך נהפוך אותו לכזה במידת הצורך?

מהו איטום גגות

איטום גגות, המתבצע על ידי שיפוצים גגות וחיפוים בהתאם לצורך, הוא השמת חומר מיוחד על החלק העליון של הגג ולפעמים גם בחלקו התחתון בתוך בקרה. בעבר, היה נהוג לעשות שימוש באסבסט, אך החומר הוכר כמזיק ביותר ושימושו הוצא מן החוק בשנת 2011. מאותה עת, החוק הורה על כל גג, בעל החומר המזיק, לעבור עבודות חיפוי חדשות עם חומרים תקינים הקיימים בשוק, כמו רב רעף, פלרוף, שינגלס ועוד.

למה צריך איטום גגות

הצורך בשיפוצים גגות ואיטומם נובע לא רק מבטיחות, אלא גם מהצורך בסביבה ירוקה ואסתטית יותר. חיפוי צריך להתאים באופן מדויק לגג ובאופן נוח להרכבה, כך שיוכל להגן על המבנה מנזילות, התפוררות, וגם לספק נראות מכובדת, יפה ועוד. 

מי עושה עבודות חיפוי גגות

שיפוצים ואיטום גגות צריך וחייב להיעשות אל ידי צוות מומחה ומקצועי בלבד. מדובר בהליך שעלול לסכן גם את הצוות וגם את אלו הדרים והעובדים בבניין, ולכן על הצוות לנהוג באופן התקין והחוקי לשיפוץ הגג כנדרש.

לכן, במידה ואתם לא בטוחים איזה סוג שיפוץ מסוים נדרש עבור הגג שלכם, או האם הוא בכלל נדרש בשיפוץ, כשיש ספק אין ספק. פנו לצוות האמין של ברדנית בע"מ, על מנת לקבל שירותי בירור וייעוץ ובמידת הצורך גם שירותי שיפוצים ואיטום גגות מקצועי ומבוקר. 

לסיכום

למרות שאולי לא נהיה בעלי הנטייה לחשוב על אלמנט זה בכלל, כן חשוב להיות מודעים לכך שגם הגג מעל הבית, או מקום העבודה שלנו, צריך להיות ממוגן כנגד נזקי מזג אוויר, נזקי בלאי, או בהתאם לחוק (לדוגמא במקרה של גג המחופה באסבסט רעיל). היות ומדובר בעניין בטיחותי, אך גם אסתטי, חשוב לבצע שיפוצים ואיטום גגות עם צוות מומחה ומורשה בלבד והוא כמובן ברדנית בע"מ. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *